• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Creative Live! 16bit

  • Ја почнал/а темата
  • #1

pianoman

Intern
11 октомври 2007
15
0
Дали има некој најдено ВИСТА драјвер за Креатив лајф звучна картица?
Веќе можеби една година правам напори да најдам драјвер, ама без успех. Штета што Креатив моментално не ги подржуват постарите производи од нивната фирма. Мајкрософт нуди неко квази решение преку АПДЕЈТ, но со многу слаб квалитет. Без подршка на EAX ефектите, без миксета и сл.
Исто така не пробувајте со алтернативни решенија - драјвери вон официјалната фирма.
Доколку некој може нешто да ми предложи би му бил благодарен.
 

ATRAC3

Intern
2 мај 2008
31
1
Drajveri

Би требало да ти работат тие што ти се оригинал со звучната? Јас имам Audigy 4 и на виста со драјверите за XP функционира топ.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,536
Мислења
858,924
Членови
29,941
Најнов член
искра
На врв Дно