• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Creality Ender 3 3D Printer со Glass Bed/Silent Motherboard

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
836
Се продава малку користен, целосно функционален Creality Ender 3 3D принтер надограден со оригинален Creality Glass Bed (стаклена подлога) и Creality Silent Motherboard V4.2.7. Со промената на матичната плоча движењата се бесшумни, се слуша само вентилаторот на екструдерот.

Доаѓа со вклучените алати во сетот, резервни делови, преостанат PLA филамент Gembird кафеав и црвен. Имам и филаменти нови некористени Gembird, може за нив дополнително да се договориме за цена.

IMG_20210621_003022.jpg

Цена: 300 евра
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
836
Обнова. Цена: 280 евра
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Luidgi

On your way to fame
24 февруари 2008
810
836
Обнова.

Цена: 270 евра
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,680
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно