• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Crazy Keyboard??!!!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Alexandar.MK

Intern
26 март 2008
7
0
Долго време мислев кај да ја ставам темава па се решив тука.
Епа вака:
Се отепав од мачење да се логирам на форумот и ми даваше дека не ми е точна лозинката, за да на крај сватам дека некои симболи од тастатурата си ги замениле местата. Така симболот @ ми се наоѓа кај наводниците, симболот # се преместил кај \ копче и др. Ако некој знае нека помага за мојов стварно чуден проблем. Дали е хардверски, софтверски, вирус .......
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
хардверски е најверојатно
пробај стави друга тастатура
ако ти е исто
тогаш ке бараме друго чаре
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Не е хардверски, софтверски е. Оди во Control Panel -> Regional and Language Options. Оди горе во табот Languages и кликни на details. Подолу, во Installed Services имаш кои јазици ги имаш инсталирано. Тука треба да имаш инсталирано English (United States). Избриши го тоа и додај English (United Kingdom).
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

Alexandar.MK

Intern
26 март 2008
7
0
Фала многу, го решив проблемот. Ги сменив јазиците и сега е се по старо. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно