• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено CPU,RAM,MB,CASE,FAN. (i7-7700)

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Викса

On your way to fame
12 март 2011
521
619
Се продава следнава конфигурација , пожелно би било да оди комплет ама ако има интерес може и да се подели.Компонентите немаат гаранција.

Прашања може на темава или во пп.

CPU
: i7 7700 non K Delided + Liquid metal - 10 000 ден
Ram: 16GB(2x8) Kingston DDR4 - 2133 MHz една плочка и 2444 другата - 3 000 ден
Cooler: DeepCool Iceblade Pro V2 so Coolermaster RGB fan - 1 200 ден
MB: Asus Strix Z270E - 5 000 ден
Case: Black Widow слично на Fractal r5 - линк - 800 мкд
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,560
Мислења
820,545
Членови
28,218
Најнов член
macika
На врв Дно