Проценка CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет

Ficiani

On your way to fame
1 јуни 2012
509
959
Скопје
www.filipkordanovski.com

gego

Gaining Experience
6 декември 2009
294
311
Скопје
gego's setup  
Processor & Cooler
Core 2 Duo CPU E750 & defoult cooler
Motherboard
MSI P43
Storage
WD Caviar Green Sata II 640GB
PSU
NoName
RAM
4GB
Video card
NVIDIA GeForce GTS 250
Case
NoName
Mouse
Blaody V5
Keyboard
A4Tech X7 G800W
Monitor
Samsung SincMaster 2233BW
Проценка! е темата.
CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет! е насловот. КОМПЛЕТ има во насловот.
И сеа ти наместо проценка го прашуваш дали продава еден дел од комплетот!?
Сеа јас ко тебе...а правосмукалка за поправање имаш?
Така не му помагаш на членот.
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
1,022
1,405
Проценка! е темата.
CPU, Motherboard & 8GB DDR3 RAM во комплет! е насловот. КОМПЛЕТ има во насловот.
И сеа ти наместо проценка го прашуваш дали продава еден дел од комплетот!?
Сеа јас ко тебе...а правосмукалка за поправање имаш?
Така не му помагаш на членот.
Проценка на следниве компоненти во комплет или поединечно би била повеќе од добредојдена:
моооре фукнато во носоо...
 

toplel

Practice makes perfect
18 август 2016
1,022
1,405
Проценка на следниве компоненти во комплет или поединечно би била повеќе од добредојдена:

  1. Intel® Core™ i5-6400 Processor - Intel® Core™ i5-6400 Processor (6M Cache, up to 3.30 GHz) Product Specifications
  2. GIGABYTE GA-B150M-DS3H DDR3 Motherboard
    - GA-B150M-DS3H DDR3 (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global
  3. HyperX Blue DDR3 RAM 1866Mhz 8Gb CL10 1.5V
    - Fury DDR3 Memory – 4GB-16GB | HyperX
1. 4000-4500 ден. (референца: оглас од Мај 2019та)
2. 1500 ден.
3. 1800-2000 ден.
4. Не сфаќам што значи, но земи пример од број 3 т.е дека 4GB RAM 1866Mhz оди од прилика 900-1000

Аку не ти е иктиза користи ги или продај ги по фамилија/пријатели некаде кај што имаат потреба зошто системот е супер за гејминг со графичка од рангот на GTX 1060/RX 580. Плус е одлична за офис/сурфање.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,044
Мислења
870,716
Членови
30,375
Најнов член
dzoni77764
На врв Дно