1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка CPU/MB/PSU

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од causevd, 23 Февруари 2020.

 1. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  420
  350
  4 oктомври 2011
  Машко
  Наскоро ке правам апгрејд па ако може проценка на деловите. Сите се во топ состојба.

  I7-4790k
  Asus Z97 deluxe (nfc & wlc)
  Cooler Master 650 W 80+ Gold Certified (гаранција до 29.07.2021 од Нексио)

  Sent from my Oneplus 7 Pro using Tapatalk
   
 2. Vlad944

  Vlad944
  On your way to fame

  273
  500
  3 Март 2015
  Машко
  CPU- 6500
  MB - 3800
  PSU- 4000
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  3,017
  4,280
  28 oктомври 2008
  I7-4790k - 7000
  Asus Z97 deluxe (nfc & wlc) - 4000
  CM 650 W 80+ Gold - 4000
  Рамот ти е DDR3, мислиш дека ќе можеш да го искористиш ако правиш upgrade?
   
  На Miki’s и causevd им се допаѓа ова.
 4. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  420
  350
  4 oктомври 2011
  Машко
  Имам веќе формирано цена за него така да не треба проценка :)

  Sent from my Oneplus 7 Pro using Tapatalk
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Astro

  Astro
  Guru

  6,403
  8,877
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Нова машина со рајзен 2600 кошта 7500 + 4200 за процесор и матична. Haswell е 6 генерации стара.

  Процесор: 4000 денари
  Плоча: 3000
   
  На Angelkowsky, Chicco69, itstheigyg и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. Jedah

  Jedah
  Practice makes perfect

  941
  1,435
  6 ноември 2007
 7. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,605
  13,858
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  I7-4790k = 8k
  Asus Z97 deluxe (nfc & wlc) = 4k
  Cooler Master 650 W 80+ Gold Certified (гаранција до 29.07.2021 од Нексио) = 3.5k
   
  На causevd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  420
  350
  4 oктомври 2011
  Машко
  Вала ви на сите за проценките. Ќе почекам некое време додека ми стигнат новите делови а потоа ќе бидат објавени следните:

  4790k - 7000 (доаѓа со сток кулерот)
  Asus Z97 deluxe - 4000
  2x8 = 16GB G-Skill Sniper F3-2400C11D-16GSR - 4000 (со преостаната гаранција од Нексио до 29.07.2021)

  Напојувањето ќе го задржам бидејќи ќе ми биде доволно за новата конфигурација.

  Може клуч на темата.

  Sent from my Oneplus 7 Pro using Tapatalk
   
  На xhktw и gOJDO им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...