• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ЦПУ коолер фан за Probook 4520s

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Maki_SM

Gaining Experience
28 јуни 2012
79
127
да не има некој коолерче за горе наведениот лаптоп ?
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,475
10,616
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Дај слика како изгледа можно е да има нешто од сличен лаптоп.
Дали blowerot (роторот) е интегриран во куќиштето или може само blower да се смени?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Maki_SM

Gaining Experience
28 јуни 2012
79
127
Фала за интересирањето , може само колерчето или комплет со пластичната кутија
вентилаторчето е интегрирано со дел од пластичната кутија
сликата е само од вентилаточето
 

Атачменти

Vlatzki

Gaining Experience
1 мај 2008
1,271
327
Дај слика како изгледа можно е да има нешто од сличен лаптоп.
Дали blowerot (роторот) е интегриран во куќиштето или може само blower да се смени?
Човекот бара цел вентилатор, а и по правило се менува целиот вентилатор. Нема смисла да го смениш само роторот освен ако стариот ротор не е искршен.

Го имам работено истиот модел на лаптоп, и на него исто му беше дефектен вентилаторот, некогаш работеше некогаш не. Решението е само нов вентилатор (комплет со куќиште, електроника и ротор).
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,475
10,616
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Јок овој што го имам е поголем.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,662
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно