• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CPU Intel Xeon e5450

 • Ја почнал/а темата
 • #1

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
56
56
Се продава процесорот, без кулер.

Intel Xeon e5450 за слот 775.

Цена 1000 денари.
 

Rukfash

Баниран/a
24 јануари 2019
1,498
1,120
Неврленд
 • Ја почнал/а темата
 • #4

xbl9k

Gaining Experience
10 декември 2017
56
56
Само малa испрафка. Сокетот е 771.Пошто е Xeon ваљда.
Со адаптер е да, за 775.

Еве некое сликиче. received_280500570350496.jpeg received_293788772122860.jpeg
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,740
Членови
29,490
Најнов член
cadi1
На врв Дно