Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

CPU i5-4690 3.50GHZ + Asus H81+Plus

Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
198
139
Mr.47 додаде нов оглас:

CPU i5-4690 3.50GHZ + Asus H81+Plus - Проценка

Колку пари би можел да ги продадам деловиве?
Ќе одат надвор од форум, па ниту да ме ограбат, ниту да ограбам е работава.(60-40) :LOL:

I5-4690
Asus H81 Plus rev. 1.03 (не можам точен линк да најдам за матичнава)


Видете го целиот оглас...
 

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
198
139
Фала на одговори.
Понудата која ја добив, е доста поголема од оваа, па ќе ја намалам, иако е добра, е доста нереална.
Ќе ги дадам за нешто ситно над проценкиве.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.472
14.750
800-1000 за плочата и 2000-2500 за процесорот, во принцип таа е проценката. Good luck.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.255
Мислења
977.494
Членови
35.563
Најнов член
Vezilka5
На врв Дно