Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

CPU+Cooler, PSU, GPU, HDD

Статус
Затворена за нови мислења.

Davko010

Gaining Experience
6 јуни 2019
76
246
Skopje
Davko010 додаде нов оглас:

CPU+Cooler, PSU, GPU, HDD - Проценка

Здраво ,
Би замолил за проценка на следните делови :
Процесор и кулер : I5 2400 3.1ghz / 4cores / 4threads + Cooler Master Processor Heatsink & Fan 3-Pin 3-Wire CM12V
Графичка : MSI Nvidia GT610 1GB DDR3
Хард Диск : 500GB Western Digital
Напојување : 500W Thermal Master atx12v tm-500-psap-i3
Деловите се сочувани , функционални и во добра состојба

Видете го целиот оглас...
 

Davko010

Gaining Experience
6 јуни 2019
76
246
Skopje

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.070
4.066
Скопје
hackitfree.github.io
Цените што се објавени надвор од форумот се ставени според некоја моја проценка, сакав да слушнам мислење од вас па врз основа на тоа да ги оформам, секако отворен за критики и корекција :)
Апсолутно нема никаква врска колку и каде си ги огласил - твое право си е да си се консултираш (y)
Штета што има вакви членови како @Goce gl што наместо да ти помогнат - се обидуваат да откриваат некакви „завери„.
Инаку за компонентите бидејки не сум ги купил или користел и не ме интересирале - не знам цени да ти предложам - обично за проценка се чека до 2-3 дена , верувам има членови што ќе ти помогнат да креираш цена...
 

Davko010

Gaining Experience
6 јуни 2019
76
246
Skopje
CPU+Cooler продадено
На продажба преостануваат уште :
Напојување : 500 денари
Хард диск : 500 денари
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
46.551
Мислења
964.842
Членови
34.923
Огласи
2.635
Најнов член
williamshakespeare30
На врв Дно