1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CPU AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core 3.1GHz

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од Ivan222, 9 Декември 2019.

 1. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Што препорака ке ми дадете дали
  CPU AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core 3.1GHz AM4 BOX w/Wraith Stealth Cooler или CPU Intel Pentium Gold G5400 Coffee Lake Dual Core 3.7GHz LGA 1151 4MB BOX
   
 2. windows8

  windows8
  On your way to fame

  748
  971
  12 Февруари 2012
  Машко
 3. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  516
  306
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Поарно Ryzen 3 2200G си земи со интегрирана.
   
 4. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,205
  13,059
  23 Јануари 2008
  Манга
 5. Ivan222

  Ivan222
  Intern

  45
  9
  17 Март 2019
  Машко
  Прашувам оти Intel Pentium Gold G5400 е поскап....
   
 6. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,523
  999
  28 ноември 2015
  Машко
  Па има злато во него ради тоа е поскап
   
  На Nomad, goce03, Astro и уште 6 други им се допаѓа ова.
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,155
  8,531
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Поскап е за инает на АМД, со свој камен по-глаа
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,523
  999
  28 ноември 2015
  Машко
 9. damil

  damil
  On your way to fame

  665
  643
  2 Јануари 2015
  Машко
  На кое ниво е графичката од Атлонот?
   
 10. StefAngel

  StefAngel
  On your way to fame

  1,523
  999
  28 ноември 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...