1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Cpay.com.mk plugin for WordPress, WooCommerce

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од Prophilashe, 24 oктомври 2019.

 1. Prophilashe

  Prophilashe
  Intern

  1
  0
  13 Мај 2017
  Машко
  Здраво на сите, сакам да имплементирам CPAY (CaSys) на вебсајт кој што е направен преку WordPress, користејки го следниов плагин:

  https://webops.eu/plugins/cpay-com-mk-plugin-for-wordpress-woocommerce/

  Дали има некој искуство на темава, и дали некој може да ми го објасни процесот на тоа како да го имплементирам овој плагин, дека не успеав ни по форумов ни на нивниот сајт да најдам официјална метода за неговата имплементација на WordPress.

  Благодарен сум на било какви инфомрации.
   
 2. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,393
  956
  8 Декември 2009
  Инсталираш, местиш тест или лајв, ги ставаш податоците од cpay - credentials од casys, го додаваш во payment options and voila.

  Пп за повеќе.
   

Сподели

Вчитување...