1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

CPanel Virus Scan

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од MushRoom, 2 oктомври 2007.

 1. MushRoom

  MushRoom
  Intern

  41
  1
  2 oктомври 2007
  Едно време кај некои компани со CPanel-от идеше и опција за Virus Scan. Моментално со мојот пакет има инсталирано верзија 11.11.0.

  Прашањето ми е: Дали опцијата за Virus Scan иде со верзијата на панелот или тоа е работа на мануелна инсталација од страна на хостинг компаниите?
   
 2. jpetrov

  jpetrov
  Intern

  136
  0
  19 Мај 2007
  Тоа е избор на хостинг компанијата. Во основа вирус скенот за самите акаунти (не мејловите) би бил корисен само за аплоуд сајтови каде сопственикот нема контрола врз целокупната содржина. Барем јас така мислам. За мејловите е поинаку.
   
Слични теми
 1. Taurus
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  2,461
 2. Laze
  Одговори:
  9
  Прегледи:
  1,315
 3. NecrotoX
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  889
Вчитување...

Сподели

Вчитување...