• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

counter strike problem

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
кога ја стартувам КС 1,6, се се пушта правилно, одбирам мапа, се лоадира и секундата кога ќе го покаже почетниот екран од мапата, се замрзнува и толку...
иначе ја пуштам преку Wine во Линукс Мандрива. Сите финти со графиката ги пробав, работи само на OpelGP или така нешто. На софтвер мод сецка менито ко лудо, а на дирекс Х нема букви! :lut2:
и у спут пробав wine со и без виртуелен десктоп, КС во прозорец или fullscreen.
шта да му праем?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Цекај,ти се исклучува играта или ти се замрзнува екранот?Пошто на мене кога ке ја пуштев играта,кога ке се појавеше мапата ми се гасеше КС.Си го симнав Стеам-от за КС 1.6 и проработе!!Симни го стеам-от,пробај и кажи што си направил!!
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5.748
289
кога ја стартувам КС 1,6, се се пушта правилно, одбирам мапа, се лоадира и секундата кога ќе го покаже почетниот екран од мапата, се замрзнува и толку...
иначе ја пуштам преку Wine во Линукс Мандрива. Сите финти со графиката ги пробав, работи само на OpelGP или така нешто. На софтвер мод сецка менито ко лудо, а на дирекс Х нема букви! :lut2:
и у спут пробав wine со и без виртуелен десктоп, КС во прозорец или fullscreen.
шта да му праем?

Vaka, probaj dali na wine forumot nekoj imal vakov problem... I probaj od terminal ja podigni i pastiraj go celiot izlez od terminal
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5.108
296
www.gorjan.info
Може да се затвори, мсилам проблемот беше до Wine, али нема везе, сега ставив Windows XP за да играм WOW.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.887
Мислења
912.240
Членови
32.609
Огласи
836
Најнов член
chapeth14
На врв Дно