• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

counter strike problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
кога ја стартувам КС 1,6, се се пушта правилно, одбирам мапа, се лоадира и секундата кога ќе го покаже почетниот екран од мапата, се замрзнува и толку...
иначе ја пуштам преку Wine во Линукс Мандрива. Сите финти со графиката ги пробав, работи само на OpelGP или така нешто. На софтвер мод сецка менито ко лудо, а на дирекс Х нема букви! :lut2:
и у спут пробав wine со и без виртуелен десктоп, КС во прозорец или fullscreen.
шта да му праем?
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Цекај,ти се исклучува играта или ти се замрзнува екранот?Пошто на мене кога ке ја пуштев играта,кога ке се појавеше мапата ми се гасеше КС.Си го симнав Стеам-от за КС 1.6 и проработе!!Симни го стеам-от,пробај и кажи што си направил!!
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
кога ја стартувам КС 1,6, се се пушта правилно, одбирам мапа, се лоадира и секундата кога ќе го покаже почетниот екран од мапата, се замрзнува и толку...
иначе ја пуштам преку Wine во Линукс Мандрива. Сите финти со графиката ги пробав, работи само на OpelGP или така нешто. На софтвер мод сецка менито ко лудо, а на дирекс Х нема букви! :lut2:
и у спут пробав wine со и без виртуелен десктоп, КС во прозорец или fullscreen.
шта да му праем?
Vaka, probaj dali na wine forumot nekoj imal vakov problem... I probaj od terminal ja podigni i pastiraj go celiot izlez od terminal
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Може да се затвори, мсилам проблемот беше до Wine, али нема везе, сега ставив Windows XP за да играм WOW.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,699
Мислења
855,858
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно