1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Counter Strike 1.6

Дискусија во форумот 'Игри' започната од arjan, 10 Септември 2008.

 1. arjan

  arjan
  Intern

  123
  0
  25 Јануари 2008
  pravam server na Dedicated Server im davam na drugarite IP ama oni ne mozat da mi go najdat serverot pomos???
   
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,446
  25,343
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 3. BLizArD

  BLizArD
  Intern

  77
  0
  2 Декември 2007
  ете на друг топик има одговор но пази ко ке му ја давас ИП адресата на карајот пиши :(две точки), значи :27015 ок?
  пр. 62.162.66.85:27015
   
Слични теми
 1. Fatal1ty_
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,151
 2. BoXeR
  Одговори:
  34
  Прегледи:
  4,763
 3. ExPoseD
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,669
 4. ExPoseD
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  935
 5. pHeNoM
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  942
Вчитување...

Сподели

Вчитување...