• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

counter strike 1.6 [kako mozam na mojot server da napravam drug admin]

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,274
28,573
kalco.ru
zdr imam edno prasanje
kako mozam na mojot server da napravam drug admin "drugarmi"?
ako znaete ve molam da mi ja opisete postapkata fala vi:)
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
od hlds ti e ?
ako da, togas moze so rcon
imas tamu da stavis rcon pass, i preku konzola na cs, rcon_password *****... na drugar ti ke mu go dades pass-ot i toj neka pise toa.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,774
Мислења
850,306
Членови
29,471
Најнов член
DaDzoce
На врв Дно