Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Cosmofon: Нов при-пејд тарифен модел

Статус
Затворена за нови мислења.

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2.514
90
Космофон на досегашните корисници им понуди нов тарифен модел. Новиот при-пејд пакет се вика Cosmocard TOP. Новите тарифи се: кон мрежата на Cosmofon 6 денари за 6 минути, кон другите мрежи 9,6 денари/минута. Цените се без ДДВ.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Па добро исто е и кај другите оператори, тука немаш избор за тоа дали една секунда или не. Колку што знам Фрог нуди наефтини повици, но мора да купиш нов број, додека кај космофон само да го смениш моделот и добро е што добиваш намалување кон сите мрежи. За разлика од мобимак каде добиваш намалување кон броевите од сопствената мрежа, а вип сега изгледа многу поскап од космофон, доколку имаш повеќе броеви на кој им вртиш од космофон. Кон другите Вип е поефтин 7,7 , космофон 6,0 кон сопствен 9,6 кон други, мобимак 7,5 кон сопствен (за другите незнам), Фрог 6,9 кон сите мрежи.
 

_EAX

Intern
17 август 2007
827
6
www.rutix.byethost17.com
ne zezaj, po 20 sekundi se naplaka na mobimak

nego ne mi e jasno neso, kako moze taa roslata od mobimak na sred muabet i 8 denari pred kraj da mi se javi i da mi rece deka nemam pari za da go prodolzam razgovorot i da mi ja prekine vrskata.
 

reng

Intern
13 август 2007
683
19
Незнам многу за мобимак кога ќе го ставиш пакетот тогаш ќе дознаеш кријат од корисниците се додека не пробаш нема да знаеш може да каже некој што го ставил.
 

ZzzzZzzz

Intern
30 мај 2007
84
3
На Т-мобиле има две тарифи: "Еasy sms" која нуди 2.5 ден. пораки кон сите мрежи и разговор за 9.9 ден. и "Еasy talk" која нуди 5 ден. пораки кон сите и 6.2 ден. мин. разговор кон Т-мобиле и 9.9 ден. мин. кон другите. Како и да е, во споредба со странство сите наши оператори се гомна !!!

П.С. За децималите не сум баш сигурен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.115
Мислења
974.829
Членови
35.420
Најнов член
tiktoksss12
На врв Дно