• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cosmofon Internet

 • Ја почнал/а темата
 • #1

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Имам нарачано интернет, GPRS, 3 mb, 90 денари, поминаа 2 месеца, не ми ни текнува да отидам во Космофон продавница :LOL: btw кога го нарачав се јавив во инфо центарот и ми рекоа да земам брошура од некоја космофон продавница, а кога прашував во, тој што беше таму, вели, дека треба да го донесам телефонот. Имам Sagem my501X, и кога му кажав, вели дека може да служи само како "модем". Дали некој има податоци за интернет од космофон за да можам да го искористам, трае до 01.02.2008:zbunet3:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Нека каже некој ако има искуство... плиззз
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Mislam deka mozes so GPRS da go iskoristis no teba da podesis nekoi opcii vo conection(ako ne znaes neka ti gi namestat vo cosmofon ili neka ti dadat brosura za podesuvajne na opciite) i posle ce mozis da koristis GPRS.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
ако некој има информации за тоа нека каже, за да немам потреба да одма, тоа би ми била голема услуга... тие адресе.. итн
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Ne smees 2 posta eden prod drug.Postoi opcija izmeni i ke izmenis ili dopolnis toa sto sakas.I procitaj pravila :).
 

Blagojce

Gaining Experience
26 декември 2007
895
73
Прилеп
Blagojce's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5-3570 3.40GHz
Storage
2 TB
RAM
8 GB
Monitor
ASUS 24" LED Full HD
OS
Windows 10
Podesuvajnata na sekoj telefon se razlicni zatoa prasaj koj ima kako tvojot telefon i ako ima ukluceno GPRS neka ti kaze.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #7

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Podesuvajnata na sekoj telefon se razlicni zatoa prasaj koj ima kako tvojot telefon i ako ima ukluceno GPRS neka ti kaze.
значи... има ли некој телефон како мојот.. :LOL::LOL::LOL: Sagem my501x.. па да ми каже како му е подесено за интернет од космофон :LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Јас на мојот мобилен поставив интернет од космофон преку друг сетинг, односно зедов сетинг од друг телефон на мојот и наместив така да побарај нека ти дадат сетинг за било кој модел на sagem и види дали мозес да направиш нешто
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
ако сеуште ги чуваш сетинзите,би можел да ги споделиш со мене, да го пробам интернетот, да не е, сум дал џабе 90 денари :LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Јас имам nokia 6230 и земав сетинг за nokia. За твојот телефон ќе најдеш на официјалната страна на космофон.
П.С колку што ме држи памет само адреса некоја се пишуваше и ништо повеќе, не е комплициран сетингот како кај Т-Мобиле
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
знам дека има малку за подесување, сум подесувал за бесплатен интернет од некои сајтови, и подесив од страната на космофон за MMS, но нема за интернет:plachko2:- адресите ги нема(м)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #13

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
hmmm оди на космофон страната и барај сетинг за интернет за модел на нокиа сличен по бројки со твојот. Јас за 6230 земав од 6280 или така нешто знам само дека телефонот е на слајд.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Барав на страната на космофон за мојот и најдов само за ММС, а за други сега ке одам да барам ;) :LOL:
 

bobi421

Intern
2 мај 2009
2
0
cosmofon interner

Jas imam sagem my501x i imam net.nemam problemi so internetot na telefonot i mozam da otvaram str ili na skype ili msn so 1 denar.
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,375
1,139
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 6700K @ 4.6GHz & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit
bobi421 ме интересира како успеа да го средиш тоа:)И јас имам my501x но имам проблеми во подесувања на параметрите.Иначе сум на Т-мобиле.
 

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,809
82
bobi421 ме интересира како успеа да го средиш тоа:)И јас имам my501x но имам проблеми во подесувања на параметрите.Иначе сум на Т-мобиле.
http://www.t-mobile.com.mk/public/default.aspx?id=8D2326E8D3174C68B3074E6816B58E35

Еве тука сетирај си го телефонот и после активирај си интернет :)
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,375
1,139
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 6700K @ 4.6GHz & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit
filipvselena го нема my501x во листата.
 

angel485mk

Gaining Experience
26 март 2008
267
58
angel485mk's setup  
OS
Windows 7
Пробај со друг модел од истата серија :zbunet3: ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,726
Мислења
863,409
Членови
30,063
Најнов член
Кузман
На врв Дно