Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Corsair SF750 напојување

Статус
Затворена за нови мислења.

DemoUser

Баниран/a
27 април 2010
1.457
1.629
Скопје / Автокоманда
DemoUser додаде нов оглас:

Corsair SF750 напојување - 6.000 ден.

Напојувањето е купено од computeruniverse и со него немам никакви замерки и проблеми.

Користено е 2 години и нема никаква мана со него буквално никаква со тоа што користено е и на 2080ti и 3090 ASUS ROG STRIX и нема никаков проблем.

Со напојувањето добивате уште еден пар кабли кои се нарачани стрикно за тоа напојување и можете да ги видите на сликите убаво.

Со напојувањето добивате се што идело во кутијата со тоа што имате и струен кабел кој беше оригинален во кутијата но тој не е сликан...

Видете го целиот оглас...
 

toshex

the fool
18 септември 2013
6.402
7.988
Мелмак
Алал ти вера и за 1300 вати и за 750 вати SFX напојување. Не ми треба иначе како би го земал, многу сум мераклија на SFX.
 

Molec

Unstoppable
18 мај 2011
1.430
2.243
Одлична цена и супер напојување, јас го возам веќе 4 месеци, 3090ка + 7600х клокнати, го тестирав во исто време со пуштени Furmark и Cinebench саат време, нема гајле.
 

DemoUser

Баниран/a
27 април 2010
1.457
1.629
Скопје / Автокоманда
Продадено напојувањето дали од човек на форум или не незнам не слушнав добро но сепак со здравје да си го користи и маста да му ја извади.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.914
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно