Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Corsair K95 RGB Platinum

Статус
Затворена за нови мислења.

PetarPeco

Gaining Experience
24 декември 2011
81
62
PetarPeco's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 4790K | Custom loop
Motherboard
ASUS MAXIMUS VII HERO
Storage
Samsung PM981a 1TB | Samsung 960 EVO 250GB | HDD WD Blue 1TB
PSU
Seasonic PRIME Platinum 850w
RAM
Kingston HyperX Beast 2400MHz 4x8GB
Video card
Asus STRIX GTX 1080Ti
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G900 Chaos Spectrum
Keyboard
Corsair K70 LUX
Monitor
ASUS MX279H
OS
Microsoft Windows 10 Pro
PetarPeco додаде нов оглас:

Corsair K95 RGB Platinum - Проценка

Се продава тастатура Corsair K95 RGB Platinum со Cherry MX Speed switches. 100% исправна со сменети keycaps, како на сликите. (оригиналните беа германски layout, достапни). Wrist rest-от исто така достапен. Новите keycaps се користени 10ина минути. Ја сменив со Corsair K70 co Cherry MX Red. Темелно исчистена при промената на keycaps-ите.

Видете го целиот оглас...
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.001
1.336
Скопје
Зависи кога е купена. До 6 месеци -30% од продажна.
Ако е околу година дена стара -40% од продажна. Ако е над година дена -50% од продажна. 170-200еур се наоѓа по странство.
5500 на оглас ја имаш ставено. Форумска фиксна 5000 фер.

Кеycaps-oт не ги земав во предвид на цената, не се разбирам доволно. Има доста ентузијасти за тастатури по форумов, нека пишат дали треба да афектира цена тоа.
 

PetarPeco

Gaining Experience
24 декември 2011
81
62
PetarPeco's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 4790K | Custom loop
Motherboard
ASUS MAXIMUS VII HERO
Storage
Samsung PM981a 1TB | Samsung 960 EVO 250GB | HDD WD Blue 1TB
PSU
Seasonic PRIME Platinum 850w
RAM
Kingston HyperX Beast 2400MHz 4x8GB
Video card
Asus STRIX GTX 1080Ti
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G900 Chaos Spectrum
Keyboard
Corsair K70 LUX
Monitor
ASUS MX279H
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Над година дена да, во секој случај се сложувам со проценката. Фала за инпут, секако отворен сум и за други мислења, во меѓувреме цената оди 5000 мкд.
 

PetarPeco

Gaining Experience
24 декември 2011
81
62
PetarPeco's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 4790K | Custom loop
Motherboard
ASUS MAXIMUS VII HERO
Storage
Samsung PM981a 1TB | Samsung 960 EVO 250GB | HDD WD Blue 1TB
PSU
Seasonic PRIME Platinum 850w
RAM
Kingston HyperX Beast 2400MHz 4x8GB
Video card
Asus STRIX GTX 1080Ti
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G900 Chaos Spectrum
Keyboard
Corsair K70 LUX
Monitor
ASUS MX279H
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Оди за 4500 денари.
 

PetarPeco

Gaining Experience
24 декември 2011
81
62
PetarPeco's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 4790K | Custom loop
Motherboard
ASUS MAXIMUS VII HERO
Storage
Samsung PM981a 1TB | Samsung 960 EVO 250GB | HDD WD Blue 1TB
PSU
Seasonic PRIME Platinum 850w
RAM
Kingston HyperX Beast 2400MHz 4x8GB
Video card
Asus STRIX GTX 1080Ti
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G900 Chaos Spectrum
Keyboard
Corsair K70 LUX
Monitor
ASUS MX279H
OS
Microsoft Windows 10 Pro
4000 денари :)
 

PetarPeco

Gaining Experience
24 декември 2011
81
62
PetarPeco's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 4790K | Custom loop
Motherboard
ASUS MAXIMUS VII HERO
Storage
Samsung PM981a 1TB | Samsung 960 EVO 250GB | HDD WD Blue 1TB
PSU
Seasonic PRIME Platinum 850w
RAM
Kingston HyperX Beast 2400MHz 4x8GB
Video card
Asus STRIX GTX 1080Ti
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech G900 Chaos Spectrum
Keyboard
Corsair K70 LUX
Monitor
ASUS MX279H
OS
Microsoft Windows 10 Pro
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.998
Мислења
972.970
Членови
35.345
Огласи
2.934
Најнов член
bojan.donev
На врв Дно