Проценка Corsair CX 750W PSU / Kingston A2000 500GB NVME

Thunderous_One

Gaining Experience
22 декември 2020
54
65
Струмица
Здраво дечки. Овие делови си ги задржав за себе кога го продадов компјутерот. Ми беа супер, и ги планирав во новиот билд што ќе го правам. Тоа никогаш не се случи, благодарение на преубавите цени. Па сега би било паметно да ги продадам за да не ми збират прашина по дома.
Corsair CX 750W Builder Series 80 Plus Bronze (поновата верзија) - Во одлична состојба, користено 7 месеци. Купено во Дек. 2019, и има гаранција уште една година од Сетек.
Kingston A2000 500GB NVME M.2 Gen.3 - Ова е купено 2020 во Окт. Користено помалку од пола година. Има гаранција уште една година и имам со него RGB пасивен кулер што работи со 3 пински интерфејс. Линк тука
Имам и едно од овие RGB "неонки" со 3 пински интерфејс купено од AliExpress. Ако некој го сака ке го продадам и него. Го купив 15 долари. Линк тука
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,035
Мислења
870,608
Членови
30,369
Најнов член
bigsmile
На врв Дно