• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

CorelDRAW креации

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2.497
77
Интересно cacko_ku,но не мораше во толкава големина да ја ставиш :)
 

Elektrikz

Intern
21 септември 2008
473
12
Велес - Скопје
Интересно cacko_ku,но не мораше во толкава големина да ја ставиш :)

Оригинална резолуција 4270x4илјади и нешто... не е толку голема оваа во споредба со оригиналот...

П.с. интересно...али мораш ли на сите слики (видов некои и на flickr) да ставаш By Cacko (толку да биде забележливо)... нели е подобро ако го ставаш доле десно/лево со помали букви,онака,по "уметнички" :)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.682
30.133
kalco.ru
интересна е сликата али имам две забелешки:
1. сликата е со преголема резолуција и се чека по неколику минути додека ја отвори
2.тоа за потписот имаа право Elektrikz треба да биде по на страна и да не биде толку впечатливо.Другото е супер:bravo:
Иначе јас не го работам многу добро CorelDRAW-от така да нема да можам да ставам слика али сепак ќе ги коментирам дадените:))
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
CorelDRAW-ot e mnogu dobar i mnogu poprecizen za rabota i zatoa mi se sviga

E pa zavisi sto sakas da srabotis i za kakva rabota ti treba.

I daj malku sredi gi slikive namali im ja goleminata pa posle postiraj gi. A ne vaka treba 2 saati da se otvori temava.

A ako sakas da stavis potpis na bilo koja slika toa treba da go napravis diskretno. Potpisot ne treba da bide voocliv i treba da bide mnogu siten so interesen font.
A ako stavas potpis za da gi zastitis slikite togas toa na pogresen nacin go pravis. Toa mozes da go napravis so watermark.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4.717
220
www.foxmediahouse.com
Берлин отворете си тема и таму разговарајте за корел и фотошоп. Овдека само постирајте си ги вашите креации доколку имате.
 

digitalmartin

Intern
10 јули 2007
76
3
designs.blog.com.mk
Брат те советувам да научиш да работиш Photoshop ако веќе не знаеш бидејќи CorelDRAW SUCKS !!!!!

Што му фали на Corel-oт? И каква врска има Corel со Photoshop па што си му дал таков совет? Тоа се две различни програми за различна намена. Векторска и растерска графика.
 

sonic

Intern
13 ноември 2007
529
5
@ cacko_ku Се гледа дека музиката те инспирирала за цртежот :) интересно изгледа само така продолжи ....

@ digitalmartin Се слагам , Corel Draw и Аdobe Illustrator за векторска графика и цртање , Photoshop за слики . Бидејќи нема потреба графика да биде пикселизирана без потреба ....
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
@ cacko_ku Се гледа дека музиката те инспирирала за цртежот :) интересно изгледа само така продолжи ....

@ digitalmartin Се слагам за замерката што му ја напиша на trakilaki , Corel Draw и Аdobe Illustrator за векторска графика и цртање , Photoshop за слики . Бидејќи нема потреба графика да биде пикселизирана без потреба ....

Druze da ne si piel nesto od sabajle???:D
Trakilaki ne kaza nisto za photoshop i corel draw .... samo za goleminata na slikite :zbunet:
Digitalmartin mu replicirase na GigaC.
 

Bam1

Intern
10 септември 2008
105
1
Ubavo vi kaza covekot, ako imate svoja kreacija vo Corel bujrum pokazete ja. Za kritika na covekot ili koja e podobra aplikacija kako sto rece comander otvorete posebna diskusija. Ne se oddalecuvajte od temata.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.296
Мислења
892.121
Членови
31.475
Огласи
17
Најнов член
DAVID BOMBATA
На врв Дно