1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Core2quad q8200

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Blahah, 4 Јануари 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  104
  58
  13 Јануари 2018
  Core2quad q8200 (2.33ghz), изваден од канцелариски компјутер односно не е преоптоваруван или претоплуван. 500den е цената.
  Направив passmark benchmark и беше нешто над 3000, доста повеќе од она што го пишува на страната.
   
 2. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  104
  58
  13 Јануари 2018
  Резервирано.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Blahah

  Blahah
  Gaining Experience

  104
  58
  13 Јануари 2018
  продаден. клуч
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...