• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Core2Duo E8400 + 4GB DDR2 + MSI G31 матична + 500GB HDD + onboard графичка + 20" монитор + принтер MFP ако ви треба

 • Ја почнал/а темата
 • #1

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,500
3,248
CPU: Core2Duo E8400
RAM: 4GB DDR2
HDD: 500GB (1 bad sector)
Графичка: On-board
Монитор: HP S2031a (20")
Куќиште: без страничен капак
Тастатура, глувче, мрежна картичка (on-board зафркаваше нешто), DVD-RW (неповрзан на матичната, незнам во каква состојба е).

MFP (принтер/скенер/копир, ласер, дуплекс, факс): Canon MF4140, исправен без никакви проблеми, тонер незнам колку има на залиха, листовите не се бледи.

Цена на компјутерот: 3000 денари
Цена комплет: 6500 денари

Ако има заинтересирано само за принтерот цена: 4000 денари

2021-04-11 19.07.27.jpg 2021-04-11 19.07.36.jpg 2021-04-11 19.07.44.jpg 2021-04-11 19.46.58.jpg 2021-04-11 19.48.31.jpg 2021-04-11 19.49.06.jpg 2021-04-11 19.49.21.jpg 2021-04-11 20.12.32.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,500
3,248
Мултифункцискиот е продаден.
Другите работи може и на делови ако на некого му треба нешто.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,218
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно