1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Core i7 8700K, Noctua NH-D15, Asus ROG Z370-E Gaming, G.Skill 16GB DDR4-3000 CL15 15 15 35

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од gOJDO, 6 Јули 2018.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,574
  13,802
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Се продава сетот од насловот:
  1) Core i7 8700K, користен околу 3 месеци со оригиналното пакување, под гаранција 3 години без тие 3 месеци
  2) Noctua NH-D15, безпрекорно сочуван, користен многу малку во изминативе 2 години исклучиво во чиста просторија во која не се пуши, во оригиналното пакување со сите додатоци, под гаранција уште 3 години
  3) Asus ROG Strix Z370-E Gaming Wifi, користена околу пола година, во оригиналното пакување со сите додатоци, под гаранција 2 и пола години
  4) G.Skill RipJaws V 16GB(2x8GB) DDR4-3000 CL15 15-15-35 1T со црвени хитсинкови, користени година и пола, гаранција имаат меѓутоа сум во потрага по пакувањето со гарнтниот лист

  Целиот сет се продава како комплет: 42000 денари
  Само матичната плоча: 10500 денари
  Само кулерот: 4500 денари

  Цените се фиксни, замена може за z370 ITX матична плоча со моја/ваша доплата
  075 437-061, Кирил
   
  На GGTT1, Maurelie, Gaston и уште 2 други им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,574
  13,802
  23 Јануари 2008
  диско денсер
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...