1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Core i7 7700

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Вајкинг, 18 Јули 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко
  Core Name: Kaby Lake
  Core Count: 4
  Thread Count: 8
  Clock Speed: 3.6 GHz
  Max Turbo Frequency: 4.2 GHz
  Intel Smart Cache: 8 MB
  DMI3: 8.0 GT/s
  Lithography: 14 nm
  Socket: LGA 1151
  Max Thermal Design Power: 65 W

  процесорот го користам во моментот. ако на некого му значи нешто, ладен е со NH-D14 на stock брзини.
  11.000 денари, нема писмена гаранција
   
  На Kostic+ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,415
  13,517
  23 Јануари 2008
  Манга
 3. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко
  кога ја формирав цената ја видов малопродажната на i7 7700 во anhoch... доколку i5 8400 е подобар од i7 7700 (не сум во тек), може да има корекција на цената.
   
  На Ceco и Sliderr им се допаѓа ова.
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,415
  13,517
  23 Јануари 2008
  Манга
  подобар, поефикасен, за нова платформа, нов под гаранција, малопродажна цена...
   
  Maurelie, stefan_off, gocetan и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко
 6. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко
 7. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко
 8. VerifiedUsers Overlay
  Вајкинг

  Вајкинг
  Practice makes perfect

  952
  1,125
  9 Јуни 2015
  Машко

Сподели

Вчитување...