• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Менувам Core i5 9600k

  • Ја почнал/а темата
  • #1

dejan_str

Unbeatable
8 април 2011
8,193
4,992
OHRID кај ензероно
Менувам core i5 9600k за i7 9700k со моја доплата. Битно да напоменам процесоров е голден семпал што се велиТ. Иде на 5.2гхз со 1.33в а на 5гхз работи стабилно на 1.26в и мака немаш со високи температури. Процесорот купен е од Господин Господин @gOJDO и појма немам за гаранција дали има.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,055
Мислења
861,103
Членови
29,913
Најнов член
Jinzoo
На врв Дно