• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Core i5 10500

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1,057
1,272
Скопје
Изваден од конфигурација, без писмена гаранција, 100% исправен.
малку спекс да не биде празен постот:
 • # of Cores: 6
 • # of Threads: 12
 • Processor Base Frequency: 3.10 GHz
 • Max Turbo Frequency: 4.50 GHz
 • Cache: 12 MB Intel® Smart Cache
 • Bus Speed: 8 GT/s
 • Intel® Turbo Boost Technology 2.0 Frequency: 4.50 GHz
 • TDP: 65 W
 • Sockets Supported: FCLGA1200

150 европски пари
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10,102
16,449
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows
150 куни може?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,564
Мислења
846,623
Членови
29,351
Најнов член
Catcatcat
На врв Дно