1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Core 2 Quad/2x4gb/240gb/

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од DaVoRkNe, 24 Февруари 2020.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,817
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Продавам следна конфигурација :

  -MB Asrock G41M-VS3 (ASRock > G41M-VS3)
  -Core 2 Quad Q6600-2.40ghz 8mb cash + Cooler Deepcool Gammax 200T (купен од Анхоч)(Intel® Core™2 Quad Processor Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB) Product Specifications)
  -Ram Memory 8Gb (2x4) 1333mhz
  -Ssd 240Gb Kingston (36 месеци гаранција,купено од Анхоч)
  -Psu 400w Ms
  -Case no name

  Цена 3000 денари контакт Пп

  Деловите не се делат,само комплет,и се потполно исправни сите делови.

  Има понуда кофигурацијата од горе со + монитор Samsung SyncMaster 2343nw,све комплет за 5000 денари.
  IMG_20200212_152408.jpg IMG_20200212_152418.jpg


  IMG_20200224_205204.jpg
   
  Последна промена: 24 Февруари 2020
  gOJDO, niagacrp и на tapout97 им се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,817
  3,982
  1 Септември 2011
  Машко
  Клуч
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...