• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Copyright на секој слика ?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Вака,
на пример имам едно 100 слики, и на сите наеднаш сакам да има кладам некакво заштитно лого/текст/банер и слично. Да не ставам леери на секоја слика посебно, како еден леер со таквото лого/текст/банер да го ставам на сите 100 слики ?
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2,673
191
www.zeroscience.mk
Би можело да се изведе со Actions во Photoshop и со Automate ;)

Ќе уклучиш да се снима, ќе ставиш на една слика watermark и после со Automate на цел фолдер... ;)
 

Gdsgn

Intern
23 септември 2007
97
21
Би можело да се изведе со Actions во Photoshop и со Automate ;)

Ќе уклучиш да се снима, ќе ставиш на една слика watermark и после со Automate на цел фолдер... ;)
Многу точно:bravo: Automateот е закон, исто така и Actions се:D
Тоа е најлесниот начин на ставање watermark т.е. делумна заштита на сликите
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,877
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно