• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

CopyAcsesDatebaseInVisualBasic

  • Ја почнал/а темата
  • #1

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
CopyDatebase

Имам еден проблем.Во програмата што ја правам програмата е конектирана со Access Database и имам во програмата направено кога ке прицниш на едно копче "Copy"треба да ја копира базата од една на друга локација.Проблемот е што не сака да ја копира базата бидејки програмата е веќе конектирана со базата.Како да направам кога ке прицнам на копчето "Copy" базата да не контактира повеќе со програмата за да можи да се копира.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,702
Мислења
855,881
Членови
29,736
Најнов член
pavlo.maznevski
На врв Дно