1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Cooler Master V750

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од coki83, 11 Април 2019.

 1. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
  Decki nekoj da preporacate sto ke moze da mi go opravi napojaneto stanuva zbor za cooler master v750 gold. Se uklucuva i posle sekunda se gasi nejke da podigne pc
   
 2. DemoUser

  DemoUser
  On your way to fame

  828
  772
  27 Април 2010
  Машко
 3. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,556
  25,679
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Нема да се јави, пошто не го следи више форумот. Барајте го на телефон информација до сите на форумов
   
 4. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  351
  293
  21 Мај 2017
  Машко
  Мислам дека имаш краток спој негде, провери каблите ако имаш вентилатори додавано(hood style) да не ти допираат жици негде.

  Се гаси цел PC или вентилаторот не врти само на напојувањето?
  Ако е второво провери графичка,рам пошто напојувањето е исправно.
   
 5. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
  se gasi posle sekunda pali sve ploca graficka

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
 6. JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,333
  1,002
  3 Декември 2008
  Машко
  Провери ги 24-пинскиот приклучок дали е добро приклучен, извади го и прво провери дали зелената жица и пинот внатре не е многу раширен, па прештекај наново се, и како што кажа @itstheigyg провери некаде да не имаш спој. Извади сите конектори и наново нареди ги.
   
 7. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,216
  4,666
  4 ноември 2013
  Машко
  Ако ти треба број од Даниел, пиши ми пп.
   
  На coki83 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  351
  293
  21 Мај 2017
  Машко
  Најдобро е да го пробаш на друга конфигурација пошто мали се шансите напојувањето да е проблем, V серија важат за квалитетни.
   
 9. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,467
  3,828
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  I jas toa mislam , ako e falicno napojuvanjeto nema ic da ukluce. Mislam deka ima problem so plocata , odnosno napojuvanjeto mu reagira zastitata i se gasne samoto. Taka da na druga konf treba da se testira za da bide siguren.
   
 10. coki83

  coki83
  Intern

  17
  7
  6 Јануари 2017
  decki staviv drugo napojane raboti plocata znaci provereno e sve pred da pisam na forumov.Daj te mi broj od nekoj sto moze da mi go napravi

  Испратено од ONEPLUS A5010 преку IT.mk форум апликација
   
 11. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  351
  293
  21 Мај 2017
  Машко
  На Draynor и Arabian им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...