• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
  Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

  Со почит It.mk
 • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Cooler Master Silent Pro 500W

Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,098
12,608
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Почитувани, само за вас, уште еден одличен уред на продажба. Во случајов, Cooler Master Silent Pro 500W. Како што може да видите од сликата подолу, а воедно и од моето прво употребување на тестерот на ПСУ-а кој го купив пред 5-6 години, напојувањето е безмалку идеално како и безшумно. Значи ниту е користено за копање, дури ни за гејмање, користено е за мир и тишина. Гаранција нема, којзнае колку е старо, ама верувам дека е многу подобро од новите од некои чудни брендови.
Може да биде ваше за само 2.000 денари.

П.С. Кутија мислам дека неможам да ја најдам, а кабли ке најдам, ке видиме во packing листата сто што кабли доаѓа и ќе ви дадам такви, ваше е само да сакате да го вдомите овој уред. Еве само да чуете колку е тифко. Напајањево е ко Куретов BMW, не чује се, а ради.
IMG_2190.jpg
 
 • Ја почнал/а темата
 • #2

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,098
12,608
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Напојувањето си најде ноф дом. Кључ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,524
Мислења
845,949
Членови
29,319
Најнов член
Busaco
На врв Дно