• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Cooler Master Hyper 212 Black Edtn RGB

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,593
2,714
Ми треба проценка на горенаведениот кулер, Cooler Master Hyper 212 Black Edition RGB.

Купен е од Сетек на 21.05 годинава, и е под гаранција до 21.05.2025.

Доаѓа со кутија и сите додатоци што доаѓаат со него (brackets, fan mounts, штрафчиња и се останато), значи како да сте го зеле нов од продавница.

Користен е се на се неколку месеци, и вчера го извадив од кај мене - состојбата му е беспрекорна. Единствена забелешка е што еден од пластичните табови кои одат зад плочата ми се скрши во вадење, делче кое не прави никаква разлика ни функционално ни естетски. Да напоменам дека вентилаторот кој доаѓа со него, како и RGB контролерот се некористени - јас го користев со DeepCool TF120S вентилатор.

Би го продал со фабричкиот вентилатор, или со DeepCool TF120S (за повисока цена), или со двата - како ви одговара. Би ценел проценки за трите ситуации.

Купувачот од мене добива и нова, неотпакувана термална паста DeepCool Z5, за да не трчате до продавница кога ќе го растурите компјутерот и ви текне дека немате паста.

20201222_195832.jpg

20201222_200212.jpg
 

alkibijad01

Gaining Experience
8 октомври 2016
221
180
Со оригиналниот вентилатор и доколку не игра никаква улога во функционалноста скршеното пластиче - 2250 (10% помалку од продавница).

Sent from my Redmi
 

dekomote

Practice makes perfect
11 ноември 2014
905
1,958
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder Elite
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell U2719D
OS
KDE Neon
1900 денари оргинал, 2400 со Deepcool-от. Не би го делел од фабричкиот фен искрено.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,593
2,714
Фала на проценките.

Оди на продажба, 2000 денари со оригиналниот вентилатор, 2,400 со двата, па бирајте кој ќе го користите.

Инаку пластичето дефинтивно не игра никаква улога во функционалност.
 
Изменето од модератор:

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,526
917
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
како е на noise кулеров?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

fuzzjaw

Unstoppable
13 јануари 2014
1,593
2,714
Празничен попуст - 2,000 денари со двата вентилатори и паста.
 

gdamjan

On your way to fame
3 април 2008
2,526
917
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
Купено. Сега да го монтирам :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,672
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно