1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Cooler Master Elite 430

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од Aleksandar!, 2 Август 2011.

 1. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
  Сакам да слушнам мислења за ова кукиште.Во план ми е да земам ново кукиште па уште сум во дилема .Го има во сет за некои 4500 денара со напојување.
   
 2. tomi

  tomi
  Guru

  9,825
  9,068
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Spored mene se isplati.... sega gledam review za nego na youtube ima prostor za se plus mene mi se dopadna toa sto e e vnatresno crno plus doaga od napred so nego i kuler koj e prosiren no e vo plava boja racunaj deka napajanjeto vredi nekoi si 1500-2000 denari kukisteto ispaga okolu 3000 denari + - so toa sto ako go zemes use i po dilerska cena ke ti iskoci i poeftino... kako i da e se isplati
   
 3. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
  Да , али колку вреди напојувањето .дали е мокно пошто ми е во план и графичка да менам па дали ке доволно...
   
 4. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  kakva graficka imas u plan da stavis i kolku mu e napojuvanjeto ?
   
 5. tomi

  tomi
  Guru

  9,825
  9,068
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  CM ELITE 500W e napajanjeto ko so vidov na set stranata a samo kukisteto e 3000 denari kako sto i pretpostavuvav ... zavisi od grafickata
   
 6. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
 7. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,761
  4,315
  20 Февруари 2011
  Машко
  jas mislam deka ke ja tera...

  pisi cela konfiguracia da vidime na sto ke raboti napojuvanjeto ! :)
   
 8. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
  Gigabyte P35-DS3L
  4 Gb Ram
  Q8200 2.33 Ghz
  8600 GT 1024 RAM ....
   
 9. gokica

  gokica
  Модератор

  8,506
  10,526
  13 Јуни 2009
  Напoјувањето при лоад со гладни за струја компоненти ќе јавува бука. Ќе вози со таа картичка но ефикасноста му паѓа и под 60% при повисоко оптоварување.
   
 10. Fearless

  Fearless
  Gaining Experience

  753
  188
  22 Јули 2009
  Машко
  Куќиштето во СЕТ го продаваат и без напојување околу 2700 регуларна цена. Па можеш такво да земеш па земи некое поасално напојување
   
 11. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,332
  5,247
  24 Март 2009
  Машко
  Вреди за таа цена со напојување.
  Напојувањето под 2500-3000 нема шанси да го најдеш
   
 12. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  moj sovet, zemi go kukisteto i buvni mu eden kuler od 120mm od nazad posto samo 1 intake fan ima od napred :) mozis i poveke ako sakas, eden CM ventilator 120mm bese mislam ispod 500 denara negde :)
   
 13. tomi

  tomi
  Guru

  9,825
  9,068
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Grafickata ti trosi 170w 560kata so ja gleas da ja kupis
   
 14. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
  Тоа секако ....
   
 15. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
  Значи со тоа напојување ке тера .. .
   
 16. tomi

  tomi
  Guru

  9,825
  9,068
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  ako ne go klokas kompjuterot bi trebalo da tera od prilika so moj matematiki bi ti trosel okolu 400 i neso wati pc to
   
  1 person likes this.
 17. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,152
  4,860
  8 Април 2011
  Машко
  Нема ни 400W Да троши,300-350W СИЛА.Супер е куќиштето и напопјувањето за таа цена.
   
 18. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  533
  168
  29 Јули 2010
  Да да мене ептен ми се бендиса .Само се надевам дека ке го имаат на лагер додека се вратам ....
   
Слични теми
 1. Nakolce
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,592
 2. Fatal1ty_
  Одговори:
  41
  Прегледи:
  2,839
Вчитување...

Сподели

Вчитување...