• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Cooler Master 120mm argb Hyper212 Fan (black)

Coach

Gaining Experience
6 декември 2020
65
116
Skopje
Продавам 120mm aRGB FAN на Cooler Master (12V 4pin header). Fan-от е изваден од CM Hyper 212 RGB кулер.
Кулерот (го добив како поклон, па не ми одговара fan-ot со остатокот од темата) е купен пред една недела ос Сетек а FAN-от воопшто не е употребен (го закачив 5мин за да проверам дали е се во ред со него). Кулерот доаѓа без штрафовите

Цена 750ден
FAN 1.jpg FAN 2.jpg
1643365415197.png 1643365979984.png
 

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
475
334
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
може не е место да коментирам, ама треба да си го преправиш постот. мислам дека 4пин се обични RGB, a не aRGB. може и да грешам, ама едно99% сум во право :)
 

Coach

Gaining Experience
6 декември 2020
65
116
Skopje
3pin се 5V, 4pin се 12V.
може не е место да коментирам, ама треба да си го преправиш постот. мислам дека 4пин се обични RGB, a не aRGB. може и да грешам, ама едно99% сум во право :)

Во право си, грешка од копирање е. FAN-от е RGB. Останатото е како што е напишано (4pin 12V connector).
Ако одиш по строга номенклатура aRGB e 5V a RGB e 12V (иако има голема конфузија околу ова затоа што со текот на врeмето се иоспомеша именувањето што е addressable а што не е)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.196
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно