• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Cookies на Опера

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Ata

Intern
21 април 2007
403
1
Да не знае некој кај ги чува колачињата операта.
Треба да ги исчистам, не можам да се логирам на една страна, ама
не знам кај ги чува.

TIA
 

DaRkSlidE

Intern
14 мај 2007
152
2
Opera supports the exact same format for setting cookies as Internet Explorer and Mozilla Firefox. This means that Opera will be able to accept all cookies that work with these browsers. Cookies are stored in the file named cookies4.dat located in the user's Opera profile folder (on Linux known as .opera, on Macintosh called Opera Preferences).
И линкот да страницата..

http://www.opera.com/support/search/view/350/


:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
43,971
Мислења
853,798
Членови
29,613
Најнов член
mmx1990
На врв Дно