1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Contributor Translator

Дискусија во форумот 'IT.mk известувања' започната од Fatal1ty_, 14 Мај 2020.

 1. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,079
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Имате познавање од англиски јазик?
  Имате слободно време во овие тешки карантински денови?
  Сакате да придонесете за it.mk заедницата со тоа што ќе учествувате во преведување на новиот update на форумот?

  СЛободно пријавете се во темава и ќе бидете исконтактирани со детали.

  Добивате custom title (по ваша жечба) и огромна благодарност за придонесот.

  Со почит ,
  it.mk
   
  krema, Маша и на borcep им се допаѓа ова.
 2. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,133
  2,577
  28 Јануари 2017
  Машко
  Im in
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,461
  11,730
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ај да видиме.
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,865
  3,289
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  се пријавувам и јас :)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 5. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  189
  151
  8 oктомври 2016
  Ако треба да се помогне, ќе помогнам.

  Sent from my Redmi
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,840
  26,079
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Имам тројца мислам дека се доволно, ако зафали човек ќе те контактирам

  ФАла ти.
   
  На alkibijad01 и Маша им се допаѓа ова.
 7. alkibijad01

  alkibijad01
  Gaining Experience

  189
  151
  8 oктомври 2016
  Немет проблем. Повелете и другпат.

  Sent from my Redmi
   

Сподели

Вчитување...