• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

contact PHP - problem

  • Ја почнал/а темата
  • #1

INSTALATOR

Intern
20 ноември 2007
28
0
Ve molam da mi pomognete. Ova e kodot na php:

<?

$your_email = "[email protected]";

$headers= "From: ".$_POST['name']." <".$_POST['email'].">\r\n";
$headers.='Content-type: text/html; charset=utf-8';
mail($your_email, $_POST['subject'], "
<html>
<head>
<title>Contact Message</title>
</head>
<body>
Contact Message<br><br>
Name : ".$_POST['name']."<br>
Email : ".$_POST['email']."<br>
Telephone : ".$_POST['telephone']."<br><br>
Subject : ".$_POST['subject']."<br>
Message : <br>".$_POST['message']."<br>
</body>
</html>" , $headers);
header("Location: ./index.htm?page=_contact_message.htm");
?>

Dali ima nesto greska vo nego poradi sto ne raboti ili do hostingot e problemot bidejki e hostirana na freehostia so PHP 5.0.5
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,802
Мислења
850,661
Членови
29,488
Најнов член
nikojov
На врв Дно