1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Construct 2 igra

Дискусија во форумот 'Останати' започната од zmija, 5 Јуни 2019.

 1. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  332
  193
  26 Мај 2007
  NoLifer
  Дали Некој има познавање од Construct 2 или има изработено игра во истиот ,сакам да напрам една мала игра ама не сум баш струќен ,некој да ми објасни како да изведам како да се почни од поќеток ,колку треба знаење и како тоа да се заврши во кратки црти дали да kupam assets енгине и колку луѓе треба да се ангажират да се заврши колку време итн.
   
Слични теми
 1. vladence
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,575
 2. Goran1990
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,569
 3. darecarcemb
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  983
 4. npoptomov
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  541
 5. RedEvil
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  743
Вчитување...

Сподели

Вчитување...