• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Conflict plugin

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kompjuter100

Intern
29 октомври 2016
7
2
Здраво, бидејќи мислам дека овој форум е најсоодветен, имам проблем со конфигурирање на Yoast SEO за WORDPRESS. Сите можни туторијали ги пробав и пак не ми успеа, дури симнав и соодветен плаг ин за тоа и пак не ми проработи. Ве молам кој може да ми помогне, со овој проблем ми е оневозможено да можам да работам SEO на страната.
 

Атачменти

turpis

Intern
8 април 2007
6
5
Disable на сите останати плагини проба? Ваљда има конфликт.
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,391
2,760
Пробав да сите да ги деактивирам, само Yoast seo беше активиран и пак не сакаше, дури и ги избришав и пак не сакаше
Или гостинг рестрикции, или некој MU plugin. Ај еден скриншот од плугинс стај. Да не е и до темата? Провери компатибилност.

Sent from Телефон using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44,038
Мислења
855,003
Членови
29,644
Најнов член
Ogi1990
На врв Дно