1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Conexant Audio Driver

Дискусија во форумот 'Драјвери' започната од mihovkris, 20 ноември 2016.

 1. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  799
  522
  1 Јуни 2016
  Здраво дечки.

  Имам звучна Conexant CX20751/2, проблемот е следен:

  Со официјални драјвери од асус (лаптоп ASUS K550JX), си се во ред и звучници и се, ама на 3.5мм џекот крчат слушалките. Проблемов се јавува кога со него инсталирам и IceSound (Audio Wizard). На Windows 8.1 неам проблем, на 7 и 10 има, на бас крчи по малце. Пробано со уште 2 - 3 пара слушалки, исто е. Слушалките не се проблем (на десктоп ПЦ и на мобилен одлично работат).

  Е сеа, download сајт за нив е само Softpedia, на друго место не можам да најдам, арно ама скоро сите се за Lenovo/Dell лаптопи и не ми работи микрофонот со тие драјвери, и звукот на слушалки е крш. Инаку пробав драјвер 20751, ама заникаде е, па користам Conexant HD Audio driver, и си крчи.

  Ај некој ако може да „пробуричка“ и да најде нешто ?
  Фала ви.

  PS: Со DriverPack, DriverBooster и тие таквите, ги инсталира ама ми го нема Audio панелот за подесување.
   
 2. kebe

  kebe
  Gaining Experience

  209
  168
  29 Март 2012
  Стави Убунту и ич не се замарај со драјвери.
   
 3. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  799
  522
  1 Јуни 2016
  Tи да играш Марвел и Darksiders на убунту :D
   
 4. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,628
  1,271
  13 Август 2009
  Машко
  Ај пробај вака, со официјалните драјвери од ASUS страната:

  [​IMG]
   
 5. kebe

  kebe
  Gaining Experience

  209
  168
  29 Март 2012
  Јас работам, не играм игри.

  Ако веќе мора да играш тргни го тоа Ице соунд, што и да е тоа. Нели без тоа нема проблем.
   
 6. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  799
  522
  1 Јуни 2016
  Пробано ми е тоа веќе.

  [​IMG]

  Има, ама мнооооооогу поретко. Башка без тоа звукот ми е крш. На осмица си работи ко што треба :/ а не сакам да користам осмица само заради звучна ..
   
Слични теми
 1. AlexM
  Одговори:
  7
  Прегледи:
  1,384
 2. NothingElse
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  996
 3. d1master
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,233
 4. ivana2011
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  1,269
 5. Problemo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  436
Вчитување...

Сподели

Вчитување...