• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Condom Computers - абе ајде!!!

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,297
2,014
www.iwmnetwork.com
Никогаш не претпоставував дека ке видам нешто вакво... :))

Ке им вршам малку реклама, но во ред е... вреди за да се насмееме малку на нивна сметка. :)))

Дали знаевте дека ако отидете на condom.com.mk всушност ке го посетите сајтот(блогот) на компјутерската фирма Кондом Компјутери. :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Добро бе луѓе, кај ви е паметот за да ставите такво име на фирма за компјутери? :LOL::LOL::LOL:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Се чудам само како дошле до идејата за името? Некоја асоцијација или врска меѓу кондом и компјутер? Јас не можам да најдам. Ако некој знае пишете...:confused:
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
То е то! Имаше муабет во темата Intel или AMD за тоа какви "продавачи"работат во продавниците за компјутери кај нас. Еве една случка што мене ми се деси на првиот ден на Infocom 2007. Се врткам по халава и застанав на еден штанд загледав еден монитор на Samsung, така интересен дизајн беше и слушам во позадина една од хостесите не се снаоѓа добро во објаснувањето на перформансите на некој принтер па така побара помош од "шефот". Дотрча шефот ја заврши работава и си викам ај и јас ќе го викнам да ми каже карактеристик за мониторот. Му велам: "извинете господине може да ми кажете карактеристики за мониторот, цена, може ли тука да се купи или кај може да се најде" и еве го одговорот:" humm hhhh еве тука има некоја налепница нешто пишува, не ги знам, многу монитори се (а тој беше еден од трите експонати изложени) неможам за сите да запамтам". Добро, фала пријатно. И така излегувам од халата и се крстам и си велам ........
Така најверојатно нешто слично е и со condom.com.mk
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
То е то! Имаше муабет во темата Intel или AMD за тоа какви "продавачи"работат во продавниците за компјутери кај нас. Еве една случка што мене ми се деси на првиот ден на Infocom 2007. Се врткам по халава и застанав на еден штанд загледав еден монитор на Samsung, така интересен дизајн беше и слушам во позадина една од хостесите не се снаоѓа добро во објаснувањето на перформансите на некој принтер па така побара помош од "шефот". Дотрча шефот ја заврши работава и си викам ај и јас ќе го викнам да ми каже карактеристик за мониторот. Му белам: "извинете господине може да ми кажете карактеристики за мониторот, цена, може ли тука да се купи или кај може да се најде" и еве го одговорот:" humm hhhh еве тука има некоја налепница нешто пишува, не ги знам, многу монитори се (а тој беше еден од трите експонати изложени) неможам за сите да запамтам". Добро, фала пријатно. И така излегувам од халата и се крстам и си велам ........
Така најверојатно нешто слично е и со condom.com.mk
:LOL::LOL::LOL::LOL:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
То е то! Имаше муабет во темата Intel или AMD за тоа какви "продавачи"работат во продавниците за компјутери кај нас. Еве една случка што мене ми се деси на првиот ден на Infocom 2007. Се врткам по халава и застанав на еден штанд загледав еден монитор на Samsung, така интересен дизајн беше и слушам во позадина една од хостесите не се снаоѓа добро во објаснувањето на перформансите на некој принтер па така побара помош од "шефот". Дотрча шефот ја заврши работава и си викам ај и јас ќе го викнам да ми каже карактеристик за мониторот. Му велам: "извинете господине може да ми кажете карактеристики за мониторот, цена, може ли тука да се купи или кај може да се најде" и еве го одговорот:" humm hhhh еве тука има некоја налепница нешто пишува, не ги знам, многу монитори се (а тој беше еден од трите експонати изложени) неможам за сите да запамтам". Добро, фала пријатно. И така излегувам од халата и се крстам и си велам ........
Така најверојатно нешто слично е и со condom.com.mk
Ova mozes da go napises i na delot za infokom navistina loso bese, a ova e :LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

Dare

Intern
8 април 2007
141
2
знаеш малку е глупаво кога ќе се јавиш: Да повелете овде Кондом компјутери :D :D
Компјутери ШТО??!?!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,737
Мислења
856,404
Членови
29,741
Најнов член
Bitpb
На врв Дно