Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Compact ATX куќиште

Статус
Затворена за нови мислења.

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.733
1.469
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 11 Pro 64-bit
boro1 додаде нов оглас:

Compact ATX куќиште - Проценка

Купувам АТХ куќиште, најслично на Fractal Design Meshify 2 Compact/Lite.

Битни работи:
 • Tempered Glass side window
 • USB-C порта
 • место за cable management
 • да собира ATX матична
 • да собира ATX напојување (160мм)

Дали некој друг набавува Fractal кај нас освен Gjirafa?

Видете го целиот оглас...
 

shooter

Gaining Experience
2 март 2010
611
453
За Fractal би ти препорачал да бараш во Бугарија, цените им се доста добри и имаат голем избор.
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
557
436
За Fractal би ти препорачал да бараш во Бугарија, цените им се доста добри и имаат голем избор.
И кај Жирафите знаат да бидат добри цените за тој бренд. Ама ќе чекаш да добиеш добра цена.
 

boro1

Practice makes perfect
13 август 2009
1.733
1.469
boro1's setup  
Processor & Cooler
i5-12600KF @ 5GHz
Motherboard
Gigabyte Z690 UD D4
Storage
1TB Samsung 980 Pro / 2TB Samsung 970 Evo Plus
PSU
CM V750 V2 Gold
RAM
32GB (2x16GB) Kingston Fury Renegade 3600MHz CL16
Video card
Gigabyte GTX 1660 Super 6GB
Case
Fractal Design Meshify 2 Compact White TG
Mouse
MX Master 3 / Razer Viper Mini
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Audio
Razer BlackShark V2 / Panasonic SA-HT500
Monitor
DELL P2414H
OS
Windows 11 Pro 64-bit
Купено Meshify 2 Compact од Computer Universe, може клуч на темава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.519
Мислења
964.167
Членови
34.887
Огласи
2.610
Најнов член
aleksimonovski
На врв Дно