Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Commodore Comeback

Статус
Затворена за нови мислења.

delix

Intern
7 април 2007
702
23
Dodeka nema ceni ne mozam da kazam nisto, inaku komjuterite se navistina mokni, se nadevam deka ke uspeat, mojot prv kompjuter mi bese komadore 64, (steta so go nemam sega, koga go imav ne znaev za sto se moze da se koristi)
 

drownz

Master
8 март 2007
1.454
202
Куманово
iwmnetwork.com
Пекмез

Има на некои, како на пример:

Commodore xx: 2,899.00 (4270 ЕУР или 5800$)

Фругл вика дека:

Intel Core2 Extreme Quad-Core processor QX6700: 2.66GHz 8MB Cache = 1050$
ASUS P5N32-E NVIDIA nForce 680i SLI motherboard = 220$
2x 500GB 7200 RPM SATA Raid 0 hard drives = 320$
2GB Corsair DOMINATOR Twin2x2048-8500C5D memory: 1066MHz = 400$
DVDRW optical drive = 80$
850W ICE Cube power supply = 200$
Creative SoundBlaster X-Fi Xtreme Gamer = 130$
2x NVIDIA GeForce 8800 GTX 768MB SLI graphics cards = 1200$
Microsoft Windows Vista Home Premium operating system = 170$
-----
Freezer 7 Pro cooler = 60$
Case 50$

Total: 3880$ (2850 ЕУР или 1930)

= 1920$ (1420 ЕУР или 970) rip-off :cool:
 

A^1^T^E^A^M

Баниран/a
18 април 2007
393
2
brmbrm.blog.com.mk
Комодоре не 64
По долги години постење само како добро сеќавање и дух од минатото, Комодоре конечно се врати. На првиот ден од ЦеБит беа премиерно претставени новите машини и конфигурации на "С" системите.
Најјаката конфигурација е Commodore XX и таа изгледа од прилика вака:
Intel CoreT2 Extreme quad-core processor,
Asus P5N32-E nForce 680i SLI motherboard,
2 х 150 GB 10,000 RPM SATA drives in RAID 0,
4GB (2 x 2048) Corsair Dominator memory at 1066 MHz,
2 х nVidia 8800 GTX videocards,
Creatve Labs X-Fi,
Windows Vista Ultimate installed

E60D805E76B60842B75D937444939EF2.jpg

п.с. овие информации ги прочитав на он.нет :) :)
 

Freaker

Intern
9 април 2007
418
8
Јас уште си го чувам моето старо commodore 64 :) кога се учитаваа игрите преку касетофонче :)
 
D

DimitarMK

Гостин
Мислам дека ова што го направи Commodore е супер.Кога излезе легендарниот Commodore 64..се купуваше како денешен PS 3.
Сигурно и овие гејмерски конфигурации ќе бидат доста купувани..
 

direktor.e

Intern
6 април 2007
608
4
Vo sekoj slucaj, na stara slava ke prodadat dosta. Samo cenata e presudna vo ovie vreminja...
 

Slider

Intern
7 мај 2007
10
0
Mnogu se skapi. I da imam pari ne bi kupil, ama sepak Commodore si e Commodore, zaglavile izglea vo minatoto koga kompjterite bea mnogu skapi
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
47.082
Мислења
974.214
Членови
35.390
Најнов член
lefkova.e
На врв Дно