1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

COINHIVE - Што е coinhive??

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од alderson, 19 Јануари 2018.

 1. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Пред се, почетник сум и сум тапа во ова па сакам некој да ми дај било какви инфо.. Случајно ја најдов coinhive која можело да се копаат крипто-валути.. Некој што има искуство со coinhave да кажи се како оди и дали се испаќа (мислам дека работи со монеро) или е само губење на време??
   
 2. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  812
  714
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
 3. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Во смисла мала е добивката или не е возможно да извадиш нешто од то??
   
 4. Zippo

  Zippo
  On your way to fame

  812
  714
  22 oктомври 2014
  Data Analyst
  Мала е добивката, ќе почнат да ти се жалат корисници, анти вирусот ќе ти свири ко луд
   
 5. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Mhm okey.. Nekoj softver za kopanje kripto valuti (bilo koja valuta) da mi preporaca nekoj i kratok tutorial kolku da se snajdam.. Sakam da pocnam so ova ali sum epten tapa..
   
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,649
  7 oктомври 2011
  kalfa
  ne ti treba tutorijal, na google ima nesto ali i to ne ti treba. Imalo nekoj softver go stavas i samo edno kopce kopaj, go stegas i odmaras, so masina od 2000 eur se pravele po 5000 na mesec. Go znaat tuka na forumov ali uste ne se javi maz da go spodeli.
   
  BEST, Luca Toni и на stefan_off им се допаѓа ова.
 7. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,842
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
 8. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Za ova ne e potrebno nisto dodatno??
   
 9. causevd

  causevd
  Gaining Experience

  433
  358
  4 oктомври 2011
  Машко
  Губење на време е, не вреди.
  Има и статија со факти
  А исто така можеш и да идеш тука и да се изначиташ се и сешто поврзано со копањето како и општо за крипто валутите.
  Тоа горе што ти го пишаа nicehash e cloud mining платформа каде што можеш да купиш hash за копање или да продаваш. Сепак ако сакаш да почнеш да копаш ти треба инвестиција, без инвестиција неможеш да почнеш, има некои програми, 300 глупости демек ке заработиш по $100 но ништо од тоа нема, само можеш да станеш жртва на копање, така да не се лажи со овие глупости, нема леб во нив
   
  На alderson му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,842
  1,207
  28 ноември 2015
  Машко
  Јас со ова станав милионер :D
   
 11. alderson

  alderson
  Intern

  48
  23
  18 Јануари 2018
  Машко
  Фала ти, многу!!
   

Сподели

Вчитување...