1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

COINHIVE - Што е coinhive??

Дискусија во форумот 'Дигитални Крипто-валути' започната од alderson, 19 Јануари 2018.

1. alderson

alderson
    Intern

45
    22
    18 Јануари 2018
    Машко
    Пред се, почетник сум и сум тапа во ова па сакам некој да ми дај било какви инфо.. Случајно ја најдов coinhive која можело да се копаат крипто-валути.. Некој што има искуство со coinhave да кажи се како оди и дали се испаќа (мислам дека работи со монеро) или е само губење на време??

2. Zippo

Zippo
    On your way to fame

714
    654
    22 oктомври 2014
    Data Analyst
  3. alderson

alderson
    Intern

45
    22
    18 Јануари 2018
    Машко
    Во смисла мала е добивката или не е возможно да извадиш нешто од то??

4. Zippo

Zippo
    On your way to fame

714
    654
    22 oктомври 2014
    Data Analyst
    Мала е добивката, ќе почнат да ти се жалат корисници, анти вирусот ќе ти свири ко луд

5. alderson

alderson
    Intern

45
    22
    18 Јануари 2018
    Машко
    Mhm okey.. Nekoj softver za kopanje kripto valuti (bilo koja valuta) da mi preporaca nekoj i kratok tutorial kolku da se snajdam.. Sakam da pocnam so ova ali sum epten tapa..

6. kjosmofon

kjosmofon
    Баниран/a

3,764
    5,731
    7 oктомври 2011
    kalfa
    ne ti treba tutorijal, na google ima nesto ali i to ne ti treba. Imalo nekoj softver go stavas i samo edno kopce kopaj, go stegas i odmaras, so masina od 2000 eur se pravele po 5000 na mesec. Go znaat tuka na forumov ali uste ne se javi maz da go spodeli.

BEST, Luca Toni и на stefan_off им се допаѓа ова.
  7. StefAngel

StefAngel
    On your way to fame

1,152
    702
    28 ноември 2015
    Машко
  8. alderson

alderson
    Intern

45
    22
    18 Јануари 2018
    Машко
    Za ova ne e potrebno nisto dodatno??

9. causevd

causevd
    Gaining Experience

382
    294
    4 oктомври 2011
    Машко
    Губење на време е, не вреди.
    Има и статија со факти
    А исто така можеш и да идеш тука и да се изначиташ се и сешто поврзано со копањето како и општо за крипто валутите.
    Тоа горе што ти го пишаа nicehash e cloud mining платформа каде што можеш да купиш hash за копање или да продаваш. Сепак ако сакаш да почнеш да копаш ти треба инвестиција, без инвестиција неможеш да почнеш, има некои програми, 300 глупости демек ке заработиш по $100 но ништо од тоа нема, само можеш да станеш жртва на копање, така да не се лажи со овие глупости, нема леб во нив

На alderson му/ѝ се допаѓа ова.
  10. StefAngel

StefAngel
    On your way to fame

1,152
    702
    28 ноември 2015
    Машко
    Јас со ова станав милионер :D

11. alderson

alderson
    Intern