• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Code Snippets Database program

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
Кој програм го користита како база за Code Snippets?

Јас подолго време го користам овој:
http://www.delphidabbler.com/software/codesnip/main?mid=2
но е специјализиран за Delphi код иако го користам и за др. јазици.

Што ќе предложите како алтернатива? Нешто универзално...
 

PBaller

Intern
6 март 2008
76
0
Pa spored mene ne e losho da se kreira eden blog i tamu da se zapishuvaat code snippets kako statii. Spored mene dobroto e toa shto skoro sekogash ti e pri raka koga i kade bi ti zatrebalo dokolku imash internet.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

Kupe3

Intern
2 јуни 2008
138
1
претпоставувам дека некои од програмите од овој тип поддржуваат онлајн синхронизација, иако не сум разгледал многу други(затоа и го напишав овој пост)

Мислам дека стандардна апликација е подобро решение поради можноста побрзо да се дојде до бараниот код (користејќи разни shortcuts и побрзо локално пребарување).
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,807
Мислења
850,878
Членови
29,494
Најнов член
Nikimoler
На врв Дно