• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

COD Modern Warfare 2

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Borgski

Intern
31 јули 2008
67
1
Во 10:18 AM CET денес
Најавена е COD Modern Warfare 2
Infinity Ward ја изработуваат и тоа посебно ме радува.
Највено е излегување на 10 Ноември 2009
Ете линк и за првиот тизер :D
http://www.ggmania.com/?smsid=26856
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Јеее COD MW 2! Супер игра беше кецот, и многу се радувам што ке има двојка. Е сега, трејлеров беше ограничен, но доволно е за најава. БТЊ, играта се вика MW 2, а не COD MW 2.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
:bravoska:
Оваа игра беше извонредна, и се надовам дека така ќе остане. Конечно ја баталија Втора Светска Војна.
 

kicedz007

Баниран/a
7 декември 2008
215
10
Или Баткиве од Activision ќе идат на продолжеток од COD 4 или ќе направат COD 6 Space Wars или така нешто.
 

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,508
442
Skopje
Ајде ептен тазе, само што го пуштија првото gameplay видео:

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=xf-yMFkQDQs[/ame]
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
wow Графика:bravoska:
Што машина ќе бара играва...да почнам да собирам пари за нова графичка
 

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,508
442
Skopje
Јас мислам дека нема да има проблем со побарувачката. Секогаш им бил оптимизиран engine-от. Мене ми изгледа како тој од CoD4/5 само квалитетно појачан.
 

JunkieMKD

Retro King
3 декември 2008
2,370
1,133
Ке Пенине
JunkieMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7-6700K & Noctua NH-U12S
Motherboard
Asus Maximus VIII Ranger
Storage
Kingston A2000 NVMe 240GB & 2 x 120GB SSD Kingston
PSU
Cooler Master GM Series G750M
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB CL15 3200MHz
Video card
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB GDDR5
Case
Sama G-Storm
Mouse
Genesis Xenon 200
Keyboard
MS Pro Thunder
Audio
Asus Xonar D2X & Logitech Z4
Monitor
Philips 243V & HP Compaq LA2405x
OS
Windows 10 x64 bit
Леле графикааааааааа мене ми треба цел комп да мењам за да ја играм оваа а и мноогу други:) Супер браво браво за играва.
 
J

JunkXxor

Гостин
вуауууууу :ua: уште едно чедо од сенилниот серијал cod :muahaha: скриптирано,кратко,линеарно,треба ли уште да набројувам? Сакате да ви го прераскажам новиот дел? отприлика вака : играш со некој uber "харизматичен" лик од типот на "сапун" mactavish или како и да му беше името,и си ги минеш безврска стазите,онака натенане и тогаш доаѓа моментот т.е стазата која ја има во секоја COD a во која треба да браниш/чекаш нешто (во 4-ката стазата во русија кај рингишпилот кога го чекаш хеликоптерот и ти идат катаљон enemies) а која е вонземски тешка и треба да си нечовек да ја минеш,исто така да не заборавиме на "супер забавниот и инвентивен" гејмплеј елемент - the dogz!!!,а сигурно и некое тенкче ке повозиме :ua: Ете таква игра чекаме - РЕЦИКЛАЖА,welcome to the world of cruel capitalism :ha:
 

PilGriM

Gaining Experience
18 октомври 2008
1,508
442
Skopje
Ако не ја сакаш играта - немој да ја играш;
Ако не ја сакаш играта - како знаеш што се се случувало по сите делови??? (значи си ја играл!);
Ако не ја сакаш играта - нема потреба да пишуваш тука, отвори друга тема кај што ќе биде за тие што го делат твоето мислење;

п.с. делот со рингишпилот баш е забавен и лесно се поминува

:metal:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Е ова ќе биде многу јака игра... :ninja2:
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,217
27,773
kalco.ru
Леееееее и шоу направиле за играва браво,стварно сум љубител на COD па и оваа ќе ја имам во мојата колекција:bravo:
 

viksa mk

Intern
26 мај 2009
21
0
iako se raduvam na cod igrite mislam deka macle preteruvaat.kolku call of duty mislat da pravamt more 50.neka napravat nekolku a ne sea vise ima 5-6 ili poveke serijali.neka ja napravat ovaa i use edna vo vtora svetska vojna i dosta.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,095
Мислења
838,341
Членови
29,012
Најнов член
Ivan1985
На врв Дно