• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено CM MB311L + Bequiet System power 9 500W

Статус
Затворена за нови мислења.

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
484
1.114
Битола
Продавам куќиште и нпојување Cooler Master MB311L mATX со гаранција до 2026 од Сетек и напојување BeQuiet System Power 500W 80+ Bronze со гаранција до 2024 од Нексио.
Деловите се максимално зачувани и функционални.
Доаѓаат со фабрични кутии, сите попратни кабли итн.

Немам потреба од вакви добри делови да се користат за обична офис конфигурација и затоа одат на продажба.
Link PSU : be quiet!
Link Case: CoolerMaster Case MasterBox MB311L ARGB

Цена за само PSU: 3500 денари
Цена за само Куќиште: 3500 денари
Цена за комплет - 6500 денари
 

Атачменти

 • 46BA308A-228E-400A-A4FF-C59E3B378B76.jpeg
  46BA308A-228E-400A-A4FF-C59E3B378B76.jpeg
  1,8 MB · Прегледи: 75
 • 1A7A1D2C-C4C7-44A3-82CD-AE441CA8E08B.jpeg
  1A7A1D2C-C4C7-44A3-82CD-AE441CA8E08B.jpeg
  3,2 MB · Прегледи: 76
 • AE7A5294-FB70-4BA4-8225-FCFC588BBE3B.jpeg
  AE7A5294-FB70-4BA4-8225-FCFC588BBE3B.jpeg
  2,2 MB · Прегледи: 72
 • E94D847F-99D8-4539-B243-193CFFFE28E4.jpeg
  E94D847F-99D8-4539-B243-193CFFFE28E4.jpeg
  1,6 MB · Прегледи: 69
Последна промена:

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
475
334
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
rezerviraj kukjisteto :)
 

Vlad944

Practice makes perfect
3 март 2015
484
1.114
Битола
Намалување !

BeQuiet System Power 500W 80+ bronze = 3000 денари доаѓа како од продавница со гаранција до 2024
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
43.663
Мислења
889.197
Членови
31.504
Огласи
34
Најнов член
formula-1
На врв Дно